Žalgirio arenos baseinas
Lietuva

Atgauti jėgas – į Žalgirio arenos baseiną

Baseinai ir pirtys – tai vieta, kuri padeda atgauti jėgas, mažinti stresą, fizinį bei emocinį nuovargį ir stiprina sveikatą. Masažinės srovės, plūduriavimas visiškai atsipalaidavus vandens paviršiuje, maloniai burbuliuojančios šiltos sūkurinės vonios padeda nuraminti kūną ir mintis. Po kelių valandų baseinuose ir pirtyse – geras miegas garantuotas.

Apsilankėme „Žalgirio arenos” baseine ir išbandėme relaksacinę pramogą. Vos grįžus namo jau galvojau apie sekantį apsilankymą, kaip bus malonu sugrįžti. Čia įrengti du pramoginiai baseinai su erdviomis relaksacinėmis voniomis. Mėgavomės vandens srovėmis, masažavome kūną maloniai šiltame vandenyje. Vėliau išbandėme lauko sūkurinę vonią. Tikras malonumas ilsėtis šiltame vandenyje, ypač kai lauke vėsu ir dairytis į Nemuno salą. Dažnai būna, kad lauko jakuzzi būna maži ir tikra sėkmė rasti laisvą vietą. O „Žalgirio arenos” baseine lauke įrengta sūkurinė vonia išties didelė, tad vietos dažniausiai užtenka visiems norintiems.

Šiame baseinų komplekse įrengta net 11 skirtingų pirčių. Mano mėgstamiausios – drėgnos pirtys, tačiau per kelis apsilankymus išbandėme visas siūlomas pirtis – pasirinkimas tikrai didelis. Pirmą kartą teko lankytis tepidariume ir kaldariume. Tepidariumas – tai žmogaus kūno temperatūrai artima patalpos temperatūra, kuri sukelia sveiką karštį, neapsunkindama kūno kraujotakos, todėl stiprina žmogaus imuninę sistemą. Ši pirtis stimuliuoja ir tuo pačiu saugo sveikatą, todėl būti joje galima taip ilgai, kiek norima. Kaldariumas – tai galimybė švelniai, bet efektyviai atsipalaiduoti ir atsinaujinti. Jame temperatūra apie 45°C. Tai ideali priemonė valyti odą ir kvėpavimo takus, stimuliuoti organizmą.

Trečiadieniais ir penktadieniais vyksta  „Pirties kelio“ edukacija, kurios metu supažindinama su pirties kultūra ir jos nauda. Procedūros metu naudojamos kvapniosios žolelės, maloniais kvapais prisotinta druska, medus ir vanta. Dalyvavimas visiems baseino lankytojams yra nemokamas.

Antradienio rytais vyksta aktyvi edukacija pirtyje „Sąnarių mankšta“. Tai žemo intensyvumo treniruotė, kurios metu lėtai mankštinami sąnariai ir galūnių raumenys, derinant dinaminius pratimus su tempimu ir kvėpavimu. Užsiėmimo tikslas – supažindinti baseino lankytojus su sveikatos stiprinimo galimybėmis mažo intensyvumo pirtyse (minimali temperatūra (40-45°C) ir vidutinė santykinė drėgmė (45 %) – Kaldariumas, Tepidariumas) savimasažu bei šviesų terapija, kuri švelniai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą bei padeda normalizuoti pernelyg aukštą kraujospūdį. Nors šis užsiėmimas orientuotas į vyresnio amžiaus moteris ir vyrus, tačiau dalyvauti gali visi norintys.

Baseinų erdvė patiks ir mažiesiems, nes įrengtas pramoginis baseinas vaikams, kuriame galima šaudyti vandens patrankomis, leistis nuo kalnelių, karstytis vandens pilyje. Taip pat čia rasite kavinę, kurioje galima užkąsti, atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais ar sveiku kokteiliu. Prie baseinų yra gultai, tad galima patogiai pailsėti ir vėl eiti mėgautis vandens pramogomis.

Na ir žinoma, čia apsilankius galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir pramankštinti bei sustiprinti raumenis plaukiojant 50 m olimpiniame baseine. O jei plaukti nemokate, vyksta ir plaukimo treniruotės.

Baseine lankėmės piko metu – darbo dienomis vakare, tačiau erdvės didelės ir visur buvo pakankamai vietos, tad nėra per ankšta. Rekomenduojame išbandyti šį baseiną Kaune ir gerai praleisti laiką stiprinant savo kūną. Lankymo kainas ir darbo laiką rasite Žalgirio arenos baseinas tinklapyje.


Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *