Apie Keliauk zuikiu

Kas aš?
Esu kelionių mylėtoja, aplankiusi 30 šalių, kai kurias iš jų po keletą kartų. Kelionių planavimas yra mano aistra. Suplanuoti savo kelionę, iš anksto sužinoti apie šalį man yra ne mažesnis malonumas nei pati kelionė. Kadangi planavimas ir informacijos ruošimas užima daug laiko, dažniausiai vos grįžusi iš kelionės jau pradedu dėlioti planus kitai kelionei. Todėl mielai padedu ruošti kelionės planus ir kitiems, dalinuosi savo patirtimi apie patikusius viešbučius, pervežimus ir kitas svarbias kelionės detales.

Nuo ko prasidėjo?
Kelionės mane užbūrė dar paauglystėje, kai mama išsivežė į kelionę autobusu iki Italijos. Pakeliui aplankėme Lenkiją, Vokietiją, Šveicariją, Austriją ir Čekiją. Kelionė paliko nuostabius prisiminimus.  Pirmą kartą išvydau didingus Alpių kalnus ir aplankiau Reino krioklį. Tai vandeningiausas Europos krioklys, krentantis su milžiniška jėga. Jo garsus šniokštimas ir debesis vandens purslų, taškančių vaikštančius apžvalgos aikštelėse, padarė patį didžiausią kelionės įspūdį. Ir iki šiol mano mėgstamiausios lankytinos vietos yra gyvūnų stebėjimas, gamtos objektai. Miestams kelionėse palieku mažiau laiko.

Kaip apibūdiname savo keliones?
Pirmiausiai, mūsų kelionės būna labai aktyvios. Iš kiekvienos kelionės stengiamės išspausti maksimaliai. Gulėjimas prie baseino ne mums. Nebijome keltis 5 val ryto, jei to reikia norint pamatyti toliau esantį objektą. Todėl iš kelionių parsivežame daug įspūdžių ir aplankome daug vietų, apie kurias galime papasakoti. Antra, mūsų kelionės būna taupios. Neišlaidaujame prabangioms vakarienėms, bet net ir keliaudami gana pigiai, apsigyvename 3 arba 4 žvaigždučių puikiai įvertintuose viešbučiuose, renkamės pigesnius, bet greičiausius pervežimus (dažniausiai pavežėjais) arba skrendant su kompanija nuomojamės automobilį.

Su kuo keliaujame?
Pastaruosius 12 metų keliaujame kartu su vyru Nerijumi. Aš esu kelionės gidas, jis – kelionės žemėlapis. Man patinka ieškoti lankytinų vietų ir kelionės jungčių, tačiau dėliojimą žemėlapyje ir jo sekimą visuomet palieku vyrui. Pastaruoju metu prie mūsų kelionių vis dažniau prisijungia ir draugai. Nes keliauti kompanijoje yra smagiau, jei keliautojų pomėgiai ir tikslai suderinami. Keliaujant su draugais netyla juokas!

TOP aplankytos vietos
Kiekviena kelionė buvo geresnė už buvusią ir galiausiai nebegalėjau pasakyti, kuri šalis ar miestas man patiko labiausiai. Sakoma, kad visi keliai veda į Romą. Man šis miestas liko vienas įspūdingiausių Europoje, jį aplankiau ne vieną kartą. Laimingiausius ir laisviausius žmones sutikau Kopenhagoje. Tenerifės sala turėjo tokią nuostabią aurą, kad norėjau likti gyventi. Šveicarijos gamta – ypatinga. Alpių kalnai ir maži kalnų miesteliai, pasikėlimas į Montblano viršukalnę buvo „eurotripo“ vinis. O Portugalijos paplūdimiai Algarvėje su oranžinėmis smiltainio uolomis gražiausi visoje Europoje. Ir šis top‘ų sąrašas galėtų tęstis be galo, nes kiekviena aplankyta šalis turėjo tokių nuostabių vietų, apie kurias galėčiau rašyti ir rašyti.
Aplankiusi daugumą Europos šalių iškeliavau tyrinėti Azijos. Pirmiausiai įsimylėjau Tailandą. Čia buvo viskas nauja – kultūra, žmonės, gamta, maistas ir visa supanti aplinka. Kiekviena diena palikdavo tiek daug įspūdžių! Vėliau aplankiau Singapūrą – tvarkingiausią, su griežčiausiomis taisyklėmis ir vieną brangiausių pasaulyje miestų. Tai yra moderniausias mano matytas miestas, kuriame labai norėčiau pagyventi ilgiau. Borneo saloje Malaizijoje didžiulį įspūdį paliko laukinė gamta – aplankėme orangutangų rezervatą, krokodilų fermą, ėjome į žygius per džiungles.

Svajonės
Artimiausiuose planuose – aplankyti Islandiją ir Gruziją. Tai šalys, užburiančios savo gamtos grožiu. Tolimuose planuose – pasiekti Naująją Zelandiją.


Gintarė Lazdauskė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s